Zimowe koktajle i mus/polewa truskawkowa.

Oj truskawki! Świeże, soczyste, słodkie! Tęsknicie za latem? My też! Dlatego na otarcie zmrożonych, zimowych łez proponujemy prosty koktajl truskawkowy. Taki klasyczny i taki  z dodatkiem banana czy ananasa. W sezonie oczywiście robimy go ze świeżych owoców, a teraz? No a teraz sięgnijmy po te mrożone! I koniecznie wypróbujcie nasz truskawkowy mus. Jako dodatek do naleśników zrobi furrorę!


KOKTAJL TRUSKAWKOWY:

KOKTAJL TRUSKAWKOWO - BANANOWY:

KOKTAJL TRUSKAWKOWO - ANANASOWY: 

We wszystkich wersjach koktajlu wszystkie składniki blendujemy. I już! :)

Mrożone truskawki często są lekko kwaśne. Zamiast dosładzać proponujemy banana. Wystarcza w zupełności. Jeśli nie lubicie banana, a truskawki są kwaśne, osłodzi je syrop z agawy lub miód o neutralnym smaku, np. akacjowy. Klasyczny koktajl truskawkowy według nas najlepiej smakuje na kefirze.

MUS TRUSKAWKOWO - BANANOWY

Koktajle są super, ale musy też. Naturalne, bez konserwantów, idealne do naleśników czy jako polewy. Sprawdzone i przetestowane wiele razy. Na dzieciach i gościach. Smakują zawsze i w 100%.

Proporcje na bardzo dobrze wyważony mus truskawkowo - bananowy:

Proporcje te można, a nawet trzeba proporcjonalnie zwiększać. Warto używać niezbyt dojrzałych bananów. Odrobina wody potrzebna jest do tego, żeby nasz mus ładnie się zblendował. Lepiej mniej i ewentualnie dolać do uzyskania pożądanej konsystencji.

Etykiety: ,