Brzoskwiniowe Love - zmysłowy, sezonowy koktajl energetyczny

Wrzesień i październik to królestwo jesiennych owoców i warzyw. Wszędzie fioletowo, pomarańczowo i nie tylko za sprawą dyń czy śliwek. To także czas aksamitnych brzoskwiń i soczystych nektarynek. Pysznych i zdrowych!

Brzoskwinie są źródłem witamin młodości A, C i E, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami i pozytywnie wpływają na wygląd naszej skóry. Są niskokaloryczne i zawierają sporo błonnika, który doskonale wspomaga pracę naszych jelit. Świetnie gaszą pragnienie, bo zawierają w sobie bardzo dużo wody. W połączeniu z bananem stanowią nieocenione źródło potasu korzystnie oddziałującego na pracę naszego serca i układu krwionośnego. A kiedy dodamy do nich jogurt dodatkowo uzupełnimy braki cennych witamin z grupy B odpowiedzialnych za prawidłowe działanie systemu nerwowego, czyli jesienna depresja nie będzie nam straszna!

Zawsze z utęsknieniem czekamy na późne lato. Wtedy do naszego sokowirówkowego menu wkraczają dwa energetyczne koktajle na bazie jogurtu w wersji naturalnie słodkiej i kwaśnej. Spróbujcie koniecznie przygotować je sami!


BRZOSKWINIOWE LOVE

   ☆ 1 duża brzoskwinia lub 2 - 3 ufo lub 2 nektarynki
   ☆ pół banana
   ☆ mały jogurt naturalny, ważne żeby nie był za kwaśny
   ☆ nasiona chia - 1 łyżeczka (opcjonalnie)
 KWAŚNE BRZOSKWINIOWE LOVE


   ☆ 1 duża brzoskwinia lub 2 - 3 ufo lub 2 nektarynki
   ☆ pół banana
   ☆ mały jogurt naturalny, ważne żeby nie był za kwaśny
   ☆ 1 cytryna

Brzoskwinie lub nektarynki wypestkowujemy, kroimy na mniejsze części. Wrzucamy do blendera wraz z pozostałymi składnikami, a w przypadku Kwaśnego Brzoskwiniowego Love wraz z wyciśniętym sokiem z cytryny.

Etykiety: